Bina Yönetimi Nedir?

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Blog

Bina Yönetimi Nedir?

Toplu yaşam alanlarından olan binalarda idari ve genel işlerin tamamının tek bir elden yürütülmesi bina yönetimi kapsamında ele alınmaktadır.

Toplu yaşam alanlarından olan binalarda idari ve genel işlerin tamamının tek bir elden yürütülmesi bina yönetimi kapsamında ele alınmaktadır.

Bir binanın günümüz koşullarına uyarlanmış hali ile teknoloji uyumu düşünüldüğünde uygulanan yönetim şekli yeterli kalmamaktadır. Bunun sebebi hem çalışan nüfusun artması hem de bilinçli kişi sayısının artması ile insanların beklentilerinin artmasıdır. Akıllı evlerin sayısının artması, site tarzı toplu yaşam alanı sisteminin daha çok rağbet görmesi de bu talebi arttırmaktadır. Bina yönetimi bir binanın yönetilmesi konu olan her birimin yönetiminin tek bir ele teslim edilmesi anlamına gelmektedir.

Yönetilmesi gereken ilk şey insan ilişkileri olmaktadır. Komşuluk ilişkilerini en çok zedeleyen şey genellikle aksayan işler ve kesinlikle aidat ödemeleridir. Ödemeler konusunda ortak alan bilinci olmayan komşuların hak iddia etmeleri, ödemelerini zamanında yapmayanlar için uygulanamayan yaptırımlar ikili ilişkileri en çok zora sokan konulardır. Bu ve bunun gibi konuların tamamında 634 sayılı Kat Malikleri Kanunun da bahsedilen kuralların geçerli olduğu ve uygulama esası kabul edildiği yönetim şekli uygulanmaktadır. Apartman görevlisi hak ve ödevlerinde, ödemeler planının oluşturulmasına, binaya alınacak reklamdan bina için yapılması gereken değişikliklerin oylanma oranlarına varana kadar her detayın ele alındığı bu kanunun hükümleri uyarınca yönetim sağlanmaktadır.

Bina yönetimi, bina için yapılması gereken her işin detaylarını rapor ederek kurula sunacak ve kurulun onayı ile idari işleri üstlenecektir. Apartman temizlik hizmetleri, güvenlik hizmetleri, tamir bakım hizmetleri, peyzaj hizmetleri, kapıcılık hizmetleri gibi talep edilen her kalem hizmetlerin bir parçası olarak sizlere sunulacaktır. Sizlere de sadece bu hizmeti alıyor olmanın huzur ve rahatını yaşamak kalacaktır.

Gaziantep Apartman Yönetimi, Ege Temizlik çatısı altında topladığı sizin ve sevdikleriniz için geliştirmeye devam ettiği hizmet alternatifleriyle faydalı olmak adına çözümler üretmektedir. Sizlerin rahatını sağlarken bütçenizi de yormayacak sistemler için sorumluluğun büyük çoğunluğunu almaktadır. Çalışanlarımızın tamamı tarafımızdan sosyal güvenlik haklarına sahip olup, kalifiye kişilerden seçilmektedir. Gaziantep bina yönetimi firmaları arasında ayrıcalıklı hizmet ile beraber uygun fiyat arayışı içinde olan herkes ile tanışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

+(90) 342 341 76 36