Apartman Yönetimi Firması mı Arıyorsunuz?

  • Bu sayfayı Paylaş
  • Facebook'da paylaş
  • Twiter'da paylaş
  • Whatsapp'da paylaş
  • Google Plus'da paylaş
  • E-posta gönder
  • Linkedin'de paylaş

Blog

Apartman Yönetimi Firması mı Arıyorsunuz?

Sorumuz tam olarak bu. Apartman Yönetimi firması mı arıyorsunuz?

Sorumuz tam olarak bu.

Apartman Yönetimi firması mı arıyorsunuz?

Yöneticinizden şikâyetçisiniz çünkü kendisi apartmanın en eskilerinden olduğu için koltuğunu bırakmak istemiyor ama bir yandan da yeniliklere açık biri değil. Kendi rotasını çizip ona itaat etmenizi bekliyor Ya da tam tersi çok iyi niyetli yaklaşımıyla herkesin gönlünün olacağı eylemler yapmayı taahhüt ediyor ama yetişemiyor. Olay paraya geldiğinde açılmayan kapılar, ödenmeyen aidatlar sebebiyle kesilen elektrik gibi hepinizin yaşadığı sıkıntılar var.

Ben zamanında ödüyorum ama o komşu ödemediği için kesildi elektrik açma parası vermem ben diyen hak sahibi komşular, temizliği beğenmeyen hizmet aldığımız kişiyi değiştirelim diyen titiz v hanımları bunlara ek olabilir. Farz edelim bir kapıcınız var. Onun yöneticiye yakın tavırları nedeniyle sizin aksayan işleriniz olmaması ihtimali neredeyse yoktur.

Tüm bu sıkıntılara artık bir son vermek istiyorsunuz. Çok da haklısınız. Bina sakinlerinin de kararıyla bina içerisinden birini değil de dışarıdan birini yönetici olarak tayin etmek en sağlıklı olan karar olacaktır. Bunu yaparken dikkat etmeniz gerekenlere değinelim. Öncelikli apartman yönetimi yetki ve yeterliliğine sahip olunması gerekir. Bunu prosedür evraklarının takibi kadar referans apartmanlar ile de sağlayabilirsiniz. Donanımsal yeterlilik dediğimiz temel araç ve gereçlerin dışardan temini değil bizzat firma bünyesinde yer alması gerekir. Yani temizlik hizmeti alan bir apartman iseniz, hem temizlik personellerinin hem de teçhizatın firma bünyesinde olması zaman açısından önemlidir. Kullanılacak tüm ekip ve ekipmanlar için size verilen taahhüde birebir uyulduğundan emin olmalısınız. Sizin vermeyeceğiniz için kar edeceğiniz çalışanların sosyal güvenlik haklarının apartman yönetimi firması tarafından sağlandığından emin olmalısınız. Çalışanlarına verdiği değer onları mutlu edeceğinden alacağınız verim de bu anlamda bağlayıcı olacaktır. Maddi konuların takibi anlamında yeterli ve yapılacak yasal işlemler hakkında konusunda uzman ve yetkin olan firmaları seçmelisiniz.

Yapılması gereken işlerin tamamını çok uygun bir bütçe ile sorumluluk alanınızdan çıkararak yaşam alanlarınızın sadece keyfini çıkarmaya bakabilirsiniz. Apartman yönetimi, temizlik hizmetleri, kapıcılık hizmetlerigibi konuların tamamına hakim Gaziantep Apartman Yönetimi sizler için çalışmaktan mutluluk duyacaktır.

+(90) 342 341 76 36